Международен панаир на народните занаяти Програма

ЕтъраПРОГРАМА

2 - 5 септември /петък-понеделник/
- Състезание „Гайтанджийство”

2 септември /петък/
13.00 ч. Седма Международна научна конференция „Народните занаяти – минало, настояще, бъдеще”

3 септември /събота/
8.00 ч. – 18.00 ч. Панаир на народните занаяти – изложение-базар на открито
9.30 ч. Седма Международна научна конференция „Народните занаяти – минало, настояще, бъдеще”
10.00 ч. Фолклорна музика
11.30 ч. Откриване на изложба-базар на Жулиета Георгиева, от гр. Пловдив – победител в миналогодишното майсторско състезание „Плетене с царевична шума”

4 септември /неделя/
8.00 ч. – 18.00 ч. Панаир на народните занаяти – изложение-базар на открито
11.30 ч. Официално откриване на панаира
12.00 ч. „Габровските гласове”, фолклорна формация при НЧ „Габрово-2002”
12.20ч. Фолклорен ансамбъл „Загоре”, гр. Стара Загора
13.20ч. „Премених се, натъкмих се, огледах се, аресах се”, ревю на носии от РИМ гр. Кюстендил
14.20ч. Танцов ансамбъл „Трявна „ при НЧ „Пенчо Славейков – 1871”, гр. Трявна
15.00ч. Вокална група „Настроение” при НЧ „Габрово-2002” р-л Цанка Иванова

5 септември /понеделник/
8.00 ч. – 18.00 ч. Панаир на народните занаяти – изложение-базар на открито
11.30 ч. Фолклорен ансамбъл „Сивек”, гр. Габрово
11.50ч. „Голешовски фантове”, с. Голешово
12.20ч. Танцов клуб „Ахинора”, гр. Исперих
12.40ч. Куклено шоу представят Радостина Андреева и Димитър Шанов, гр. Габрово
12.50ч. Група за народни песни при НЧ „Просвета-1924”, с. Горско Калугерово, общ. Сухиндол
13.10ч. Дует „Рукатка”- Георгия Райкова/10г./ и Мартин Владимиров/11г./, гр. София
13.20ч. Вокална група „Веселие” НЧ „Зора-1872” кв. Нова махала р-л Мария Купенска
13.40ч. „Бански старчета”, мъжка фолклорна група гр. Банско

6 септември /вторник/
8.00 ч. – 18.00 ч. Панаир на народните занаяти – изложение-базар на открито
11.30ч. Фолклорен ансамбъл „Слънчев бряг”, гр. Несебър
12.30ч. Фолклорна група при НЧ „Пробуждане – 1902”, с. Горско Ново село
12.50ч. Фолклорна група при НЧ „Бъдеще – 1894”, гр. Априлци
13.10ч. Фолклорна група при НЧ „Съгласие”, гр. Дебелец
13.40ч. Елица Неделчева, солистка възпитаничка на НУИ „Добри Христов”, гр. Варна
13.50ч. „100-те каба гайди”, гр. Смолян
15.00ч Официално закриване на панаира

Демонстрации на домашни занятия в дните на панаира

- Плетене с царевична шума /беленица/
- Плетене на кошове, панери, кошници, кошери
- Боядисване на вълнена прежда с естествени багрила
- Пушене и печене на сливи

Габрово байк

Етър
Боженци
Библиотека Априлов Палаузов
Дом на хумора и сатирата

Последвайте ни в

Не пропускайте:

Анкета

Колко често се усмихвате?: